Vyhledávání

Kontakt

Luft kino klub
Husovo nám. 25
289 22 Lysá n/L

773 625 007, 602 258 582

E-mail: luftkinoklub@gmail.com

Diskusní fórum

Datum: 21.03.2010

Vložil: tarmara

Titulek: fotografove

Vcera opet genialni umelci. Lucie, kam ty na ty napady chodis.
Chtel bych ale poukazat na jeden nesvar, ktery se nam zacina mnozit. Drive se rikalo, ze cim ma chlap mensi "vy vite co", tim si koupi vetsi faro. Dnes bych to klidne pouzil i ohledne fotografickeho vybaveni. Jirka Schmitzer si je srovnal sam, a ja uz to vcera taky nevydrzel a malicko jsem se do jednoho oprel taky. Mluvim o panech fotografech, kteri si z predstaveni delaji treningove workshopy. Meli by si v prvni rade uvedomit v jakem prostredi ppracuji. Koncerty, divadla jsou primarne urceny pro divaky, kteri si prisli poslechnout muziku a podivat se na predstaveni a ne poslouchat cvakani zaverky a koukat na fotografova zada. A podle toho by se meli panove fotaci chovat. Pokud se motaji takrka na podiu tak, ze na umelce nevidim, nebo mi v tichych a klidnych pasazich o105 cvakaji pristrojem pul metru od hlavy, tak se nemuzou divit, ze je poslu "v zeleny haj". Zaplatil jsem si nejakou sluzbu a ocekavam, ze si ji budu moci v klidu vyuzit. Pokud si oni zaplati workshop a budou mit atelier blbe nasviceny a modelka bude behem foceni usinat, taky se jim to nebude libit. Chapu, ze kvalitni zrcadlovky cvakaji a ze to nejde stlumit, ale navstevnik ze to nemuze a RUSI ho to!! A je mi jedno, zda fotite pro sebe nebo do celostatnich novin. V prvnim pripade bych se osobne stydel a cvakal od baru, v tom druhem by mi nedovolila profesionalni cest abych svoji cinnosti rusil navstevniky a u toho baru bych cvakal taky. Tim si nechci fotografy nejak popudit, znam jich spoustu, spise ale tech co foti prirodu (coz povazuji za mnohem vetsi kumst), ale meli by mit alespon trochu ohleduplnosti a soudnosti pri svem konicku (praci)