Vyhledávání


Kontakt

Luft kino klub
Husovo nám. 25
289 22 Lysá n/L

773 625 007, 602 258 582

E-mail: luftkinoklub@gmail.com

Diskusní fórum

Datum: 22.12.2010

Vložil: Vlasta Blažková

Titulek: Re: Vánoční koncert ZUŠ

Dobrý den,
jsme moc rádi, že se Vám náš koncert líbil. Děti jsou neuvěřitelně duchapřítomné a očividně je nerozhází ani to, že hrají, zpívají a recitují téměř potmě. Tím reaguji na výpadky proudu v kině.
Něco málo k organizaci koncertu. Osvětlení v podobě světelných ramp a dalších efektů po dobrých zkušenostech objednávala naše škola ( v obou předchozích letech ze vzájemné spolupráce vzešel všemi velmi chválený výsledek). Dlužno říci, že letos bylo techniky o něco méně než v uplynulých dvou letech, za výpadky je tedy spíše stav elektroinstalace než přemíra techniky. Kromě světelných efektů, bez kterých bychom nikdy nebyli schopni navodit žádanou atmosféru, je vždy potřeba zajistit, aby všichni hudebníci viděli na noty, t.j. je třeba svítit jim do not shora (technicky nemožné) nebo zezadu. Proto zadní světelné rampy - a když už je nutno je instalovat, nabízí se právě možnost oživit atmosféru barevnými světly.
Nebylo by třeba řešit naše potřeby dodavatelsky, kdyby patřičná technika v kině byla. Trochu vždy závidíme, když se dostaneme na akce jiných ZUŠ v okolí, jaké možnosti mají jinde. Ale chápeme, že takové vybavení se neobejde bez značných investic ze strany majitele - t.j.Města Lysá nad Labem. A také chápeme, že po koupi kina se v současné době těžko budou hledat finance na např.rekonstrukci elektroinstalace č už zmíněný světelný park, byť by si to všechno a řadu dalších věcí kino zasloužilo.
Děláme proto vše, co je v našich silách, aby naše představení a koncerty těmito podmínkami netrpěly, a snaha a práce dětí a učitelů byly korunovány co nejlepším výsledkem.
Vlasta Blažková
ředitelka ZUŠ